30 березня учні 5-7 класів з учителем Котьман М.В. відвідали Ботанічний сад Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка
Під час екскурсії юні природолюби дізналися, що, наприклад, одне з найстарших дерев саду – чорний горіх, який дістався в спадок ще від Архієрейського саду; що 40-річні бархат амурський і бундук канадський на своїй батьківщині – цінні для господарства рослини; що 30-річні дерева гінкго, прародичі яких пам’ятають ще динозаврів, дуже добре почуваються на полтавських схилах і навіть плодоносять.
Найбільшу увагу учнів привернула оранжерея саду, де під склом зростають різні дива – величезні пальми, філодендрони, агави, квітують алое, олеандри, гібіскуси, бугенвілея, плодоносять інжир і монстери.
Вони були в захопленні від колекцій кактусів, молочаїв, каланхое, фікусів.
Та перелічити все розмаїття тропічних і субтропічних рослин, які утворюють ділянки пустелі чи джунглів, просто неможливо. Це треба бачити на власні очі. Утім, як і решту флори, яка буяє на території ботсаду. І для цього не обов’язково чекати якоїсь особливої нагоди, адже свято квітучої краси тут триває цілий рік.
|