Вівторок, 19.03.2024, 17:00
Полтавська ЗОШ №20 
імені Бориса Серги Моя найкраща школа!!! Моя найкраща школа!!! Моя найкраща школа!!! Моя найкраща школа!!! Моя найкраща школа!!! 
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ

За даними міжнародного дослідницького проєкту ESPAD, у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин. 

Діти також використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки.

Щоб допомогти батькам і педагогам отримати інформацію щодо захисту дітей від впливу шкідливої інформації, розроблено посібники, шкільні уроки та складено перелік рекомендованих для дітей онлайн-ресурсів. Зазначені матеріали допоможуть дітям безпечно користуватись цифровими технологіями.

КІБЕРБУЛІНГ ТА ЧАТ-БОТ "КІБЕРПЕС"

Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через: поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах; повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.

За даними ЮНІСЕФ в Україні, майже 50% підлітків були жертвами кібербулінгу. Кожна третя дитина прогулювала школу через кібербулінг. 75% підлітків у анонімному опитуванні підтвердили те, що Instagram, TikTok і Snapchat є основними соціальними платформами для цькування.

Міністерство цифрової трансформації у співпраці з ЮНІСЕФ та за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Координаційного центру з надання правової допомоги та Міністерства юстиції України випустило чат-бот "Кіберпес". У чат-боті можна дізнатись про те, як діяти дітям, батькам і вчителям у разі кібербулінгу. 

Чат-бот у Telegram і Viber допоможе дізнатись, як визначити кібербулінг, як самостійно видалити образливі матеріали з соціальних мереж, а також куди звертатись за допомогою.

У чат-боті "Кіберпес" можна знайти інформацію про те: що таке «кібербулінг» та як він проявляється; як визначити контент, що містить кібербулінг; що робити, якщо вас кібербулять; як видалити матеріали, що містять кібербулінг; як попередити кібербулінг; як не бути кібербулером.

ЗАХИСТ ДІТЕЙ ВІД СЕКСУАЛЬНОГО НАСИЛЛЯ В ІНТЕРНЕТІ: ОСВІТНІЙ ПРОЄКТ "STOP SEXTING"

Сексуальне насилля онлайн – один з викликів, який стоїть перед батьками та педагогами. Діти можуть стикатись із сексуальним насилля в Інтернеті у формах секстингу, кібергрумінгу та сексторшену.

Секстинг – це надсилання інтимних фото чи відео з використанням сучасних засобів зв’язку. Діти можуть надсилати такі матеріали як знайомим, так і не знайомим їм у реальному житті людям. Матеріали подібних переписок можуть бути оприлюднені, що часто призводить до кібербулінгу та цькувань дитини у школі. 

Кібергрумінг — це процес комунікації із дитиною в Інтернеті, під час якого злочинці налагоджують довірливі стосунки з дитиною з метою сексуального насильства над нею у реальному житті чи онлайн. Вони можуть змушувати дітей виконувати певні сексуальні дії перед камерою. Злочинці свідомо будують своє спілкування з дитиною так, аби викликати в неї теплі почуття та довіру, показати, що вона цінна та унікальна. Вони можуть прикидатися однолітками дитини, пропонувати роботу моделлю, дарувати подарунки тощо.  

Сексторшен – налагодження довірливих стосунків із дитиною в Інтернеті з метою отримання приватних матеріалів, шантажування та вимагання додаткових матеріалів або грошей. 

Звертаємо увагу: якщо дитина стала жертвою секстингу, кібергрумінгу чи сексторшену, необхідно звернутися до поліції.

Освітній проєкт #stop_sexтинг за підтримки МОН, Мінцифри та Уповноваженого Президента України з прав дитини створили навчальні матеріали для батьків і педагогів щодо упередження та протидії сексуальному насиллю в Інтернеті:

ВСЕУКРАЇНСЬКА КАМПАНІЯ ПРОТИ КІБЕРБУЛІНГУ DOCUDAYS UA

У межах всеукраїнської кампанії проти кібербулінгу, за сприяння МОН, було проведено DOCU/ТИЖДЕНЬ проти булінгу для учнів 5–7 та 8–11 класів. Загалом в проєкті взяли участь 81 000 учнів, 1609 вчителів і 320 шкіл.

Всеукраїнська кампанія проти кібербулінгу створила відео "Mr. Nox" і буклет для батьків і дітей, який пояснює, як розпізнати кібербулінг і куди звертатися дітям і батькам дітей, які опинились у ситуації кібербулінгу. 

Docudays UA дає можливість створити кіноклуб на базі закладу освіти. Кіноклуб дасть змогу отримати доступ, зокрема, і до фільмів із теми цькувань, як-от "Булер". Зареєструвати кіноклуб у закладі освіти можна за посиланням.

Відео (Матеріали до обговорення)

Кібербулінг. Як я перестала бути жертвою

Як я став кіберсупергероєм

ПОСІБНИКИ, ЯКІ МОН ПРОПОНУЄ ВИКОРИСТОВУВАТИ БАТЬКАМ І ПЕДАГОГАМ ДЛЯ НАВЧАННЯ ДІТЕЙ БЕЗПЕЧНОМУ КОРИСТУВАННЮ ІНТЕРНЕТОМ

 

  1. Діти в Інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі: посібник для батьків 
  2. Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі: навчально-методичний посібник
  3. Безпечне користування сучасними інформаційно-комунікативними технологіями / О. Удалова, О. Швед, О. Кузнєцова [та ін.]. – К.: Україна, 2010. – 72 с.
  4. Пам’ятка для батьків "Діти. Інтернет. Мобільний зв’язок", розроблена Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі.
  5. Онлайн-посібник "COVID-19. Поради з безпеки онлайн для батьків та опікунів"
  6. Посібник Ради Європи "Свобода вираження поглядів та інтернет"
  7. Навчально-методичний посібник "Керівництво із соціально-педагогічного супроводу формування безпечної поведінки підлітків в інтернеті"
  8. Методичні рекомендації до використання в освітньому процесі закладів загальної середньої освіти навчально-методичного посібника та робочого зошита „Інтернет, який ми хочемоˮ (the Web We Want)
  9. Дізнайся про свої права в цифровому середовищі
  10. Попередження та протидія КІБЕРБУЛІНГУ в дитячому середовищі України
  11. Запобігаємо кібербулінгу змалечку

Ознайомитись з матеріалами повністю можна за посиланням: https://mon.gov.ua/ua/osvita/pozashkilna-osvita/vihovna-robota-ta-zahist-prav-ditini/bezpeka-ditej-v-interneti

ДОДАТОК 1 

 

 

Шановні батьки!

Відповідно до рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради №259 від 21.11.2018 р. «Про організацію харчування дітей і учнів у закладах дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти державної та комунальної форми власності м. Полтави і встановлення вартості харчування на 2019 рік» виплати відшкодувань за одноразове гаряче харчування (сніданок) надаватимуться для учнів пільгових категорій, у тому числі для дітей, батьки яких захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції та отримали статус учасника бойових дій, або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни.

Статус учасника бойових дій надається згідно постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. №413 «Про затвердження Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення».

Згідно «Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 р. № 302 посвідчення є документом, що підтверджує статус ветеранів війни та інших осіб, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", на основі котрого надаються відповідні пільги і компенсації.

Інформація про щорічну Всеукраїнську премію "Диво-Дитина"

У 2009 році ініціативна група, очолювана Віктором Новіковим, за підтримки народного артиста України Віктора Шпортько, започаткувала проведення щорічної Всеукраїнської премії "Диво-Дитина".

Проведення Премії було підтримано Президентом України, Кабінетом Міністрів України, Міністерством освіти і науки України, Міністерством у справах сім’ї, молоді та спорту України, Міністерством культури і туризму України, Міністерством з питань надзвичайних ситуацій України, а також Київською міською державною адміністрацією.

Для здобуття Премії "Диво-Дитина" запрошуються діти віком від 4-х до 13 років (включно), які мають досягнення або відкриття у науко-технічній сфері, переможці та призери обласних республіканських і міжнародних інтелектуальних ігор, шкільних олімпіад, спортивних або творчих змагань, фестивалів та конкурсів, діти, що зробили героїчний вчинок, а також мають феноменальну інтуїцію та пам'ять, володіють даром передбачення, або чутливістю до енергетики та ін.

Як здобути Всеукраїнську премію "Диво-Дитина"?

Якщо Ви володієте вищенаведенними здібностями та бажаєте здобути Всеукраїнську премію "Диво-Дитина" Вам необхідно:

  • правильно заповнити анкету за підписом батьків або уповноважених осіб,
  • копію свідоцтва про народження,
  • матеріали, які свідчать про досягнення учасника (копії дипломів, свідоцтв, грамот, фото-, відео- , статті та інші матеріали).
Всі ці документи необхідно відправити за адресою:

ТОВ "Премія "Диво-Дитина"
03186, м. Київ, вул. Авіаконструктора Антонова, 5-Б, оф. 712

.Більше інформації за посиланням: http://divo-dutuna.com/pro-premiiu

 

 

Батьківський комітет створюється з метою сприяння навчальному закладу у здійсненні навчання та виховання дітей. БК вибирається на загальношкільних батьківських зборах через подання класних батьківських комітетів. БК підпорядковується і підзвітний загальношкільним батьківським зборам.

Основні завдання комітету:

  1. Сприяння керівництву школи:
  • У вдосконаленні навчально – виховного процесу, охороні життя і здоров’я дітей, розвитку особистості;
  • У захисті законних прав та інтересів дітей, у тому числі дітей зі статусом;
  • В організації та проведенні спільних позакласних заходів.
  1. Організація роботи з батьками (з особами, що їх замінюють) щодо роз’яснення їх прав та обов’язків, значення всебічного виховання в сім’ї.
  2. Створення єдності виховного впливу на дітей педагогічним колективом та сім’єю.
  3. Залучення батьківської громадськості до активної участі в житті школи.
  4. Надання безпосередньої допомоги керівництву у зміцненні матеріально -технічної бази школи.

 

 

«Безпечна школа»

 Міністерство освіти і науки України розпочало роботу над проектом «Безпечна школа», до якого закликає долучитися всіх небайдужих та підтримати ідею протидії цькуванню. Найголовнішою проблемою, що стосується цькування в закладі освіти, експерти називають розрив між поколіннями. Причинами цього є втрата монополії батьків на авторитет, посилення цінностей індивідуалізму в суспільстві, який витісняє на другий план цінності сім’ї, та розвиток інформаційних технологій, що дозволяє дітям самостійно отримувати необхідну інформацію.

За даними відділу ювенальної превенції Полтавського ВП ГУНП у Полтавській області, відділу поліції №1 та №2 доводимо інформацію щодо стану злочинності серед неповнолітніх осіб протягом 8 місяців 2018 року. Неповнолітніми та за їх участю скоєно 16 кримінальних правопорушення, а саме:

- тілесні ушкодження ст. 122, 125, КК України – 3;

- крадіжки ст. 185 КК України – 5;

- грабіж ст. 186 КК України – 4;

- розбої ст. 187 КК України – 1;

- у групі змішані – 2;

- у групі з неповнолітніми - 1

  • адміністративної відповідальності за ст.184 КУпАП (невиконання обов’язків щодо виховання дітей) було притягнуто 281 особу.

Корисні посилання щодо теми антибулінгу в закладах освіти. Режим доступу: https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/protidiya-bulingu/korisni-posilannya-shodo-temi-antibulingu. 

 

Шановні батьки!

(№ 086-1/о) заповнюється на дітей для зарахування до закладів дошкільної та загальної середньої освіти.

Довідки форми № 086-1/о, № 063/о необхідні для подальшої подачі батьками до закладу освіти при зарахуванні дитини.

 

Опіки у дітей: як надати першу допомогу

Перш за все, слід розрізняти ступені опіків, які можуть виникнути у дитини. Вони можуть бути як поверхневими, так і більш серйозними.

І для того, щоб знати, як діяти, необхідно ознайомитися з різними видами опіків.

Перша ступінь опіків. Для неї характерне почервоніння шкіри, підвищена її чутливість. Крихітці дуже боляче, але бульбашки не утворюються. До таких опіків можуть призвести контакт з розпеченою поверхнею (сковорода, праска, окріп) протягом 1-2 секунд.

Друга ступінь опіків. Така травма вже серйозніша. Пошкоджується не тільки верхній шар шкіри, але і більш глибокий. У малюка з'являються бульбашки. Важливо знати, що, якщо перша ступінь - суха, то друга - волога, і є більш болючою.

Третя ступінь опіків. Вражає всі шари шкіри, яка сильно обвуглюється. Це вже дуже серйозний опік. Він вимагає термінової госпіталізації.

Четверта ступінь опіків. При такій травмі обпікаються не тільки всі шари шкіри, але навіть м'язи й кістки. На щастя, такі опіки трапляються рідко.

Перша допомога при опіках у дітей:

При термічному опіку (опік полум'ям, гарячою рідиною, парою) необхідно відразу ж припинити гарячий вплив на шкіру. Тобто, відразу ж зрізуйте гарячий одяг. Протягом наступних 5-15 хвилин необхідно охолодити постраждалу частину шкіри, підставивши її під струмінь холодної води, прикласти лід.

Такі заходи полегшать біль і зупинять поразку більш глибоких шарів шкіри. Робити так потрібно протягом двох годин після опіку. Потім потрібно прийняти знеболювальні та викликати лікаря.

Якщо опік досить важкий, поки чекаєте «швидку» накладіть суху стерильну пов'язку на область поразки і забезпечте потерпілому повний спокій. Якщо у малюка шок, укладіть його та підніміть ноги на 30-40 сантиметрів.

При хімічному опіку (дитина випила нашатирного спирту або спробувала хімічний побутовий засіб) негайно викликайте «Швидку допомогу». За таких опіках самостійне лікування може бути дуже небезпечно.

Навіть недумайте давати дитині нейтралізуючі речовини, викликати блювоту. Також не треба давати йому знеболювальне в таблетках - краще зробіть ін'єкцію або ставте свічку.

Якщо потрапити до найближчих лікарні неможливо, при опіку лугом або кислотою можна дати дитині молока або сирий яєчний білок.

При електричному опіку (струмом) негайно припиніть вплив струму. Робіть це вкрай обережно. Безпосередній дотик до людини, що знаходиться під дією струму, може викликати електричний опік і у вас. Електричний дріт можна відвести сухою тканиною, палицею або шматком гуми.

Після такої маніпуляції потрібно переконатися, що у потерпілого не порушені дихальні функції. В іншому випадку необхідні заходи термінової реанімації - непрямий масаж серця, штучне дихання. На місце такого опіку накладіть суху стерильну пов'язку.

Променевий (сонячний) опік потрібно лікувати вологими прохолодними обгортаннями, рясним питтям (допомагає запобігти зневоднення організму). Також можна нанести мазь, що зменшує свербіж і набряк, з антигістамінними компонентами або препаратами пантенола. Також допомагають сік алое і актовегін.

Важливі правила:

1. Не торкайтеся обпаленої поверхні руками, не намагайтеся зняти залишки згорілого одягу ,що прилипли до тіла (можна лише обережно зрізати ножицями їх краєм).

2. Якщо на шкірі з'явилися міхури, накладіть на них стерильну пов'язку.

3. Категорично забороняється самостійно відкривати пухирі, тому що це може призвести до інфікування опіків.

4. Ніколи не прикладайте до обпаленої поверхні лід, не змащуйте її маслом, жиром, маззю або кремом. Відразу ж викликайте лікаря або самостійно відведіть малюка до лікаря.

 

 

 

Педикульоз: профілактика та лікування

  Цією хворобою може інфікуватися кожний, незалежно від соціального становища при безпосередньому контакті з завошивленими особами, здебільшого волоссям, при користуванні спільними речами – одягом, білизною, головними уборами, гребінцями, щітками для волосся тощо. При значній завошивленості людини воші можуть переповзати по підлозі та по різним предметам, на яких вони можуть зберігати життєздатність впродовж 2 діб. Людина може бути уражена педикульозом в громадському транспорті, магазині, басейні по місцю навчання чи роботи. Сприяють розмноженню вошей скупченість населення та не виконання правил особистої гігієни. 

  Воші людини – це специфічні паразити, які проводять все своє життя на людині та харчуються її кров’ю, вони являються переносниками збудників висипного тифу, волинської гарячки та зворотного тифу. 

  На тілі людини паразитує три види вошей: платтяні, головні та лобкові. Ураження головними та платяними вошами називається педикульозом (від латинського Pediculus – воша), лобковими – фтиріоз. Профілактика педикульозу та боротьба з ним має велике протиепідемічне значення. 

  Симптомами ураження педикульозом є свербіж волосистої частини голови, який виникає внаслідок подразнення секретом, який виділяють воші в місці укусу під час кровосмоктання. Людина розчісує сверблячу ділянку шкіри та втирає в ранку екскременти воші, в яких можуть міститись рикетсії. Так збудники інфекційних хвороб потрапляють в кров людини, інфікуючи її. 

  Тривалість життя воші складає 20-45 днів. При своєму розвитку воші проходять 3 стадії: яйце – “гнида”, личинка та статевозріла воша. В середньому на добу самиця відкладає до 10 яєць (гнид), а за все своє життя – близько 300 яєць. Яйце має довгасту форму (1,0-1,5 мм довжини), жовтувато-білого кольору, особливою клейкою речовиною щільно прикріплюється до волосся, білизни або інших одягу. Яйця розвиваються при температурі 38О С впродовж 5 днів, при температурі 25О С впродовж 16 днів. Температура нижче від 25О С перешкоджає розвиткові яєць. 

  Личинка сірувато-коричневого кольору, пересувається за допомогою 3 пар лапок, з кігтиками, що дозволяє їм міцно триматися на волоссі або тканині. 

  Дорослі воші сірувато-коричневого забарвлення, після кровосмоктання темніші, самиці більші за самців, пересуваються за допомогою 3 пар лапок з кігтиками долаючи до 20 см за хвилину. 

  Появу вошей слід попереджувати. Для цього необхідно суворо дотримуватись правил особистої гігієни, проводити систематичне прибирання приміщень, утримувати в чистоті предмети побуту та меблі. Батьки повинні слідкувати за дотриманням дітьми правил особистої гігієни та регулярно оглядати волосся дитини. 

  Якщо, не дивлячись на заходи особистої гігієни, воші та гниди все-таки з’явились, їх необхідно знищувати. Боротьба з вошивістю зводиться не тільки до знищення вошей на тілі людини, але й на одязі, постільних речах та в приміщеннях. Дезінсекційні заходи по боротьбі з вошами включають механічний, фізичний та хімічний методи боротьби. 

  На сьогодні, через аптечну мережу реалізується широкий асортимент препаратів, за допомогою яких можна позбутися цих паразитів. При виборі протипедикульозних препаратів необхідно звертати увагу на вимоги інструкцій з їх застосування щодо виду педикульозу, вікової категорії тощо. 

  Для деяких завошивлених осіб використання педикулоцидів не рекомендовано, наприклад, для дітей молодших 5-ти років, вагітних жінок та тих, які мають немовлят на грудному вигодовуванні, осіб з алергічними захворюваннями. Для цих завошивлених осіб рекомендовано використання механічного методу, тобто миття тіла, вичісування вошей густим гребенем, стрижка та гоління. Волосся збирається на папір і спалюється. 

  Після використання протипедикульозних препаратів гниди у своїй більшості або всі повністю є нежиттєздатними. Проте, важко провести повну диференціацію живих гнид вошей та тих, що загинули. Тому після протипедикульозної обробки необхідно провести видалення їх механічним шляхом. Для полегшення їх видалення волосся змочують розведеним 5-10% столовим оцтом, зав'язують поліетиленовою хусткою і рушником, витримують 30 хвилин, полощуть у проточній воді, після чого вичісують густим гребенем загиблих вошей та їх яйця “гниди”. 

  Оскільки головні воші можуть знаходитись не тільки на волосяній частині голови, але й на інших частинах тіла, необхідно провести повне миття тіла, бажано з ви

Пошук
...
...
...
© AIRa

Створити безкоштовний сайт на uCoz