Вівторок, 07.05.2024, 02:00
Полтавська ЗОШ №20 
імені Бориса Серги Моя найкраща школа!!! Моя найкраща школа!!! Моя найкраща школа!!! Моя найкраща школа!!! Моя найкраща школа!!! 
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Головна » Дошка оголошень » оголошення

Профілактика туберкульозу
Інформація | 18.03.2014, 20:03

Що потрібно робити, щоб не захворіти на туберкульоз?

Туберкульоз відомий з глибокої давнини й до сьогодні становить важливу медичну і соціальну проблему. Щорічно у світі 8 млн чоловік захворюють, а 3 млн помирають від туберкульозу. Величина пандемії настільки велика, що в 1993 р. ВООЗ(всесвітня організація охорони здоров’я) оголосила туберкульоз проблемою "великої небезпеки". Останнім часом в усьому світі підвищилася захворюваність на туберкульоз. По Одеській області поширеність туберкульозу становить: 2087 на 100 тис. населення у 2011 році та 2235 на 100 тис. населення у 2012 р.

Профілактика: профілактика туберкульозу спрямована на запобігання інфікування й попередження захворювання. Профілактика інфікування полягає в оздоровленні осіб. Тобто потрібно більше часу проводити на сонці, адже бактерія туберкульозу гине під ультрафіолетовим випромінюванням за декілька хвилин. В той час як в інших середовищах може жити досить тривалий час.

Основні методи профілактики захворювання на туберкульоз у дітей – вакцинація (ревакцинація) БЦЖ і хіміопрофілактика. Вакцинацію БЦЖ провадять немовлятам і неінфікованим мікобактеріями туберкульозу дітям віком 7 – 14 років згідно з календарем щеплень. Щеплення сприяють зниженню інфікованості й захворюваності дітей, попереджають розвиток гострих і генералізованих форм туберкульозу. Істотну роль у проведенні профілактичних протитуберкульозних заходів у сучасних умовах відіграє й туберкулінодіагностика – постановка туберкулінової проби Манту, насамперед дітям і підліткам, а також деяким групам населення віком до 30 років. Туберкулінодіагностика, що провадиться щорічно, дозволяє визначити один з найважливіших епідпоказників – ризик інфікування туберкульозом. Основними методами виявлення туберкульозу залишаються:

– туберкулінодіагностика;

– рентгенофлюорографічні обстеження;

– бактеріологічна діагностика.

І останнє. Для успішного проведення профілактики туберкульозу необхідно істотну увагу приділяти підвищенню резистентності населення до інфекції, третьої ланки епідеміологічному ланцюга.

Що треба робити, якщо в сім’ї є хворий на туберкульоз?

Якщо в чиїсь сім’ї є хворий на туберкульоз, то з кімнати хворого на туберкульоз треба забрати зайві меблі, зокрема, речі, які важко піддаються обчищенню та знезаражуванню. Прибирання квартири слід робити лише вологе. Кімнату слід систематично провітрювати. Харчові продукти завжди треба прикривати. Плювальниці хворого треба щільно закривати. Необхідно інтенсивно боротися з мухами, бо вони легко переносять туберкульозні палички. Не рекомендується у квартирах хворих тримати будь-яких домашніх тварин, бо вони не тільки можуть заразитися туберкульозом, але й на своїй шерсті розносити туберкульозні палички по квартирі. Категорично забороняється користування речами, посудом, рушниками, зубними щітками хворих на туберкульоз. Посуд зберігається окремо й після вживання його кип'ятять в 2 % розчині питної соди (гідрокарбонату натрію) або заливають 2 % розчином хлораміну на чотири-шість годин.

Додав: jg | Контактна особа: jg E
Переглядів: 1363 | Розміщено до: 30.05.2014 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
...
...
...
© AIRa

Створити безкоштовний сайт на uCoz